ببخشید پسره یا دختر؟

اسمش چیه؟

والله هر کار کردم اسمشو یاد نگرفتم!

عمو رجبعلی وقتی نتوانست اسم های عجیب و غریب نوه هایش را به خاطر بیاورد با من چشم در چشم شد و  گفت؛یک وقت به عقل و هوش ما شک نکنی! اسم بچه های امروزی این قدرعجیب و سنگین است که به خاطر سپردنش کار هرکس نیست  باور کن شما هم نمی توانی چنین اسم هایی را به خاطر بسپاری، زمانه فرق کرده مثل دوره های قبل نیست که اسم بچه ها علی و محمد و مجید و وحید و رضا و فاطمه و معصومه  و شبنم  بتول و ستاره و یاسمن و.بود من روزهای اول گمان می کردم حافظه ام ضعبف شده ولی بعد خیلی از پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها را دیدم که اسم های نوه هایشان را نمی توانند یاد بگیرند.

آقا منصور که تا آن وقت ساکت بود گفت:اسم بچه های همسایه ما  خیلی آسان تر از اسم برادر زاده های من است همسایه ما دو تا فرزند دارد اولی ککلیگ و دومی زشتو قیزه  است، عمو رجبعلی در حالی که بلند بلند می خندید به پسرش گفت؛منصور! دوباره اسم هایی که گفتی تکرار کن! یعنی  این دوتا اسمی که گفتی اسم آدمیزاد بود؟والله من و مادرت 70 سال دیگر هم نمی توانیم چنین اسم هایی را یاد بگیریم!

آقا منصور گفت؛ من هم به راحتی یاد نگرفتم  تا این که سرویس مهدِ این دو کودک و چند کودک دیگرشدم با تکرار و یاد داشت کردن، نام های ککلیگ و زشتو قیزه را به خاطر سپردم ولی شوربختانه هنوز اسم برادرزاده های خودم را یاد نگرفته ام ولی قصد دارم در دفترم یاد داشت کنم تا اگر کسی اسمشان را از من پرسید آبرو ریزی نشود.

آنطور که عمو رجبعلی می گفت؛ناصرخان(پدر دو قلوها) و همسرش برای نامگذاریِ دو قلوها اختلاف نظر شدید داشته اند ولی سر انجام بر سر انتخاب اسم لاکچری و بروز  و متجدد شدن به توافق می رسند اسم هایی که عمو رجبعلی و ننه کلثوم در حسرت یاد گرفتن شان بودند ولی محقق نشد.

هایی ,خاطر ,رجبعلی منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

قالیشویی در اصفهان | خلیج فارس پورتال و سایت تفریحی خبری ایرانیان هانی مگ پيج هنرمندان وبازيگران خارجي نابکده ماهانتا هر چی که بخوای