مسیرم طولانی بود وقتی به صندلی مترو تکیه زدم تصمیم گرفتم چرتکی رو مهمون چشام کنم. البته بعضی ها فکر کرده بودن خودمو به خواب زدم تا مجبور نشم جامو به سالمند و ناتوان بدم.بگذریم.

می خواستم با خواب ،گذر زمان رو درک نکنم. ولی از بخت بد،تا جابجا شدم بر خلافِ معروف و معمول و مرسوم،یکی از مسافرا صداشو بلند کرد برا سلامتی راننده و کمک راننده صلوات بلند بفرس. همه صلوات فرستادیم.

بر سلامتی خودتون صلوات

برا سلامتی گرونی اجناس صلوات

مسافرا  یکی یکی سر چرخاندن تا مسافر صلواتی رو ببینند،یکی گفت؛برادر عزیز! کم از گرونی میکشیم که در حقش دعا هم میکنید؟ شماها حق دارید چون وضعتون خوبه و.

این یکی مسافر در جواب اون یکی مسافر گفت:داداش اگه گرونی نبود نه مردم  تو کوچه و خیابون حرف برا گفتن داشتن نه زن و شوهرها و نه والدین و بچه ها،این گرونی بد نعمتی است که همه ی  مارو به حرف اُورده؟ اگه زبونم لال، گوش شیطون کر، یهو همه چی ارزون بشه شما تو مترو و شب نشینی و خانه و محل کار حرفی برا گفتن داری و حرفی دارن باهات  بزنن؟

گرچه مسافر شوخ طبع بود ولی اصل حرف رو زد چون  اصلی ترین حرفِ این روزای  مردم گرانی و بیکاری است من به جای چرت زدن،به گرانی افسار گسیخته ی کالا و هزینه  پزشکی  و دردهای کم درمان و بی درمان و بیکاری و خیلی چیزای دیگه فکر کردم. با خودم گفتم برم پیش عمو ابراهیم یه کم با هم حرف بزنیم شاید حرفاش بهم آرامش بده.

اولش دو دل و شایدم چند دل بودم ولی وقتی اون یکی دلم بر این یکی دلم غالب شد پیروزیِ اون یکی دل رو به فال نیک گرفتم و خدمت عمو ابراهیم رسیدم رفتم تا غصه هام ریزش کنند اما.

شما که غریبه نیستید تا کنار عمو نشستم گفتم؛آخش خوب شد خدمت شمارسیدم.

عمو ابراهیم از بالای عینک و کمی بعد، از زیر عینک و دستِ آخر بدون عینک، نگاهم کرد و پرسید:چی شده چرا پکری؟

گفتم؛عمو ابراهیم! پکرِ پکر که نه، ولی بخوای نخوای کمی تا قسمتی کلافم.

عمو ابراهیم، زد زیر خنده گفت:کمی تا قسمتی دیگه چه صیغه ایست چرا مثل هواشناسا حرف می زنی؟ شاید تو هم آسمان دلت در شبانه روز آینده کمی تا قسمتی ابری در برخی ساعات همراه با افزایش ابر  خواهد بود برو سر اصل مطلب ،واضح حرف بزن بفهمم چی میگی!

گفتم؛نمیدونم چی میخواستم بگم! اصلا" واسه چی با عجله اومدم اینجا؟وای مغزم دیگه کار نمی کنه!این گرونیِ لامصب مگه هوش و حواس برا آدم میزاره!

عمو ابراهیم با تعجب گفت؛کدوم گرونی؟

- دست شما درد نکنه عمو ابراهیم!کدوم گرونی؟مردم دارن تو چاله چوله های گرونی له میشن شما می پرسید کدوم گرونی؟قیمت اجناس لحظه ای تغییر می کنه .

ادامه داره

ابراهیم ,گرونی ,مسافر ,قسمتی ,سلامتی منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

میز و صندلی derekqe situs کلید حرارتی سایت تای تی وی بافندگان فرش ماشینی دیجی تایم | دنیای فیلم و سریال های روز دنیا